Міста-побратими допоможуть відновити Україну після перемоги
1 серпня
519

Україна отримала підтримку усього світу в боротьбі з росією. Країни, міста, громади, спільноти прийшли на допомогу з перших днів війни і допомагають до нині: приймають українців та надають їм прихисток у світі, надсилають військову і гуманітарну допомогу та планують разом з нами відбудовувати зруйновані росією міста.

Вже сьогодні відомо, що Данія долучиться до відбудови Миколаєва, Естонія допоможе Житомирщині. Польське місто Жешув підтримає Чернігів, а Гданськ – Маріуполь. Також у Маріуполі Греція відбудує пологовий будинок, а Італія відновить Драматичний театр. Стратегічним партнером Києва став Гамбург, а усю область бере під опіку Велика Британія. Також до відновлення України долучаться США, Японія, Швейцарія, Чехія, Німеччина та інші країни.

Україна має підтримку і окремих спеціалістів. Наприклад, архітектор та урбаніст Хірокі Мацура розробить план відбудови Ірпеня. Підкреслити особливості міста, облаштувати простори з думкою про людей та спланувати місто на довгу перспективу – мета, яку ставить перед собою архітектор.

Завдяки проекту Re:Create UA кожен небайдужий архітектор з будь-якого куточка світу зможе долучитися до відбудови українських міст. Зокрема, вибрати одну зі зруйнованих або пошкоджених будівель і створити візуалізацію її відновлення.

«Зможемо прислухатись до порад архітекторів та перейняти певний досвід, але рішення, звісно, буде виключно за Україною. В нас сильне та професійне архітектурне середовище, яке добре розуміє контекст міст та потреби українців.


Війна триває, на жаль. Але Україна вже зараз робить перші кроки у відбудові міст: відкрито Фонди відновлення України, напрацьовуються плани та стратегії, проводяться переговори щодо підтримки та залучення коштів після перемоги. Зараз важко сказати, як саме це буде відбуватись, але вже відтепер все обмірковуємо та плануємо, щоб замість руйнувань у містах знову вирувало життя», - прокоментував депутат Назарій Бербека.

Цієї осені в Німеччині пройде міжнародна експертна конференція з питань відбудови України. Можливо, до того часу вже можна буде говорити про більш конкретні проекти та їх втілення.


Сповіщення