Держава розробляє механізми утилізації та повторного використання будівельних відходів, які утворились через війну
11 травня
747

Щодня росіяни завдають збитків інфраструктурі та житловому фонду України. Після руйнації залишаються тонни будівельних відходів, з якими потрібно щось робити.

«У післявоєнній відбудові українських міст ми маємо подумати про екологію, яка у час війни суттєво постраждала. Екологічний тренд у будівництві вже давно вкоренився в Європі та світі. В Україні явище нове, але сьогодні стає необхідністю», – прокоментував депутат Львівської міської ради Назарій Бербека.

росія завдала суттєвої шкоди українським містам, найбільш зруйнованими є Маріуполь, Волноваха, Харків, Ізюм, Суми, Чернігів. Деякі з них практично повністю знищені, наприклад, Волноваха чи Маріуполь. Там лишились лише руїни.

Тонни будівельних відходів, які російські війська залишають по собі потребують певних рішень. Сьогодні держава розробляє механізми для вирішення цієї проблеми. Є два шляхи – утилізація та повторне використання.

«При відбудові країни частина відходів отримає нове життя. Їх використають при відновленні пошкоджених об’єктів та виробництві будівельних матеріалів. Ті, які непридатні до повторного використання, просто утилізують у безпечний для довкілля спосіб», – додав Назарій Бербека.

Для цього процесу потрібно багато коштів. До нього залучать як українські, так і закордонні інвестиції. Але це дасть можливість мінімізувати вплив на екологію та запобігти екологічному лиху в Україні.

Сповіщення