Назарій Бербека розповів про нові вимоги Уряду щодо укриттів
28 квітня
743

росія знищує цілі українські міста. У додатку «Дія» українці вже зареєстрували понад 76 тис заявок про знищення та пошкодження свого майна. Загальна площа збитків наразі — більше 5,3 мільйонів м². Тисячі українці не зможуть повернутись у свої домівки, тому що їх просто немає.

Після перемоги і розмінування територій буде розпочато тривалий процес відбудови України. Верховна рада України прийняла закон про реформування містобудівної діяльності. Це дозволить спростити процедуру будівництва житла для людей, які втратили його через війну.

Проектувати і будувати будуть за новими будівельними нормами, над якими зараз працює Уряд. Обов’язкова вимога - наявність сучасного бомбосховища або укріпленого підземного паркінгу, який з легкістю можна адаптувати в укриття. Це дасть можливість відчувати себе в безпеці та знайти захист у разі можливого бомбардування.

«Схожий досвід є у Ізраїлю, можемо його перейняти. Там з 2004 року проектують житло з спеціальними бункерами, які обладнані усім необхідним для комфортного перебування. Для старих будинків Ізраїль будує бункери окремо», – розповів депутат Назарій Бербека.

Ще на рівні проектування будинку є чіткі вимоги щодо укриттів і бомбосховищ. Важливо, щоб будівельні компанії їх дотримувались, адже це особиста безпека кожного мешканця.

«Бомбосховища у житлових будинках або поруч з ними, підземні паркінги – обов’язкова вимога часу, в якому ми живемо. Має бути враховане все необхідне для тривалого перебування: два виходи, вентиляційні системи, санвузли, місця для зберігання продуктів харчування і ночівлі та інші технічні приміщення», – додав Назарій Бербека.

Сповіщення