В Україні створили Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури
13 квітня
794

У російсько-українській війні в Україні росія знищила або пошкодила щонайменше 6800 житлових будинків. Окрім цього, агресор обстрілює та руйнує ключові об'єкти інфраструктури, а також лікарні, школи, дитячі садочки тощо. Відновлення українських міст займе чимало часу. Спершу потрібно розмінувати територію та запустити процеси відбудови. На це піде багато коштів. Зараз експерти говорять про десятки мільярдів доларів на перший період. Згодом потрібно буде набагато більше.

В Україні створили Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури, до якого залучать українських і закордонних інвесторів, репарації від росії, кошти інших країн та усіх бажаючих. Зокрема, дві країни зголосились відбудувати українські об’єкти у Маріуполі: Греція – пологовий будинок, Італія – Драматичний театр.

«У нових відбудованих містах, насамперед, варто думати про людей. Збудувати комфортне житло замало. Сучасні міста та села потребують додаткових зручностей. Короткі відстані, піша доступність, інклюзивність, безпека – це ті базові речі, які покращать життя українців. Зокрема, за зразком Ізраїлю, у нових будинках варто передбачити укриття», - прокоментував депутат Назарій Бербека.

Відновлення інфраструктури та житла – це достатньо довгий процес. Потрібно буде багато часу, щоб відновити все втрачене.

Сповіщення