Назарій Бербека виступив на захист пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту
3 вересня
662

У Львові, в рамках V Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові встановили пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту – сину австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.

Син Моцарта жив і творив у Львові майже 30 років, суттєво вплинув на культурний розвиток Львова та Галичини. Встановлений йому пам’ятник викликав багато емоцій серед мешканців міста. Багато хто взявся коментувати його вигляд та доцільність.

«З однієї сторони, я дуже радий, що пам’ятник отримав стільки обговорень та дискусій, адже він справді провокативний і викликає неоднозначне враження. Я і сам не можу зрозуміти, чи подобається він мені, чи ні. Адже не є фахівцем, експертом чи глибоко обізнаним в сучасному мистецтві, на жаль і поки що. Цей пам’ятник вже провокує, його обговорюють і до нього приходять», – прокоментував Назарій Бербека.

Скульптура Моцарта справила неоднозначне враження на містян. Хтось підтримав її, хтось писав петиції та гучні заяви з вимогою «знесіть пам’ятник».

«Не можу зрозуміти, як можна вимагати знести скульптуру не давши їй шанс на життя, не приглянувшись до неї. Завжди прогресивний Львів виявився не готовий до сучасного мистецтва? Для себе зрозумів одне – якщо хтось захоче зносити пам’ятник, піду на площу і буду його захищати. Бо багато незрозумілих у свій час творів мистецтва, ставали геніальними надбаннями у інший час. Просто до молодшого Моцарта у міді треба звикнути», – резюмував депутат Назарій Бербека.

Сповіщення