Назарій Бербека розповів про інклюзивність у нерухомості
24 жовтня
609

Питання інклюзивності у нерухомості є актуальним, адже з початком повномасштабного вторгнення житловий фонд зазнав величезних руйнувань, понад 18.6 тис. будинків потребують відбудови. З іншого боку, війна вплинула на те, що зросла та буде зростати кількість маломобільних груп та людей з інвалідністю. Люди з протезами, на кріслах колісних та з різними вадами зору/слуху потребують якісного інклюзивного міського простору.

«Нам вкрай важливо працювати, аби зробити міську інфраструктуру по-справжньому інклюзивною. Не встановлювати пандуси лише тому що так треба, а робити їх справді зручними та доступними для користування», — прокоментував депутат Назарій Бербека

Ця робота має здійснюватися у двох напрямках. По-перше, забезпечення інклюзивності в усіх громадських місцях, ресторанах, закладах освіти та культури. Це стосується пандусів, ліфтів, зменшення кількості сходів, доступу до вбиралень, адаптованих тротуарів та пішохідних переходів. 

«На жаль, вузькі вулиці Львова з бруківкою та бордюрами важко змінити. Нещодавно на пл.Ринок розпочалися роботи з облаштування «доріжок доступності» для потреб маломобільних осіб. І це лише частина запланованих робіт, що має реалізувати місто», — зазначив депутат Бербека.

До речі, нещодавно у Львові презентували довідник зі створення безбар’єрного середовища у ресторанах, готелях та кафе, що містить практичні поради та приклади, як зробити середовище доступним для всіх

По-друге, інклюзивність житлових будинків та прибудинкової території. Це має стати стандартом для всіх нових проєктів по будівництву ЖК. Ліфти, вхід до квартир, відсутність порогів, пологі заїзди, наявність достатнього освітлення, прибудинкова територія із комерційними зонами, а також укриття мають бути повністю доступними для всіх груп населення.

«Інклюзивність та безбар'єрність міста – це ті ключові принципи, над якими слід працювати та докласти максимум зусиль для втілення в життя. Частка маломобільних груп людей буде збільшуватися і наш обов'язок забезпечити комфортні умови життя для всіх мешканців», — додав Назарій Бербека.

Сповіщення