Штучний інтелект у нерухомості - майбутнє чи теперішнє
17 жовтня
509

Більшість із нас використовує штучний інтелект чимало років та навіть цього не усвідомлює. Наприклад, чат-боти, які швидко надають інформацію, чи системи рекомендацій, які підбирають нам контент у соцмережах, спираючись на раніше переглянутий, – це все програми штучного інтелекту (*ШІ).

ШІ у нерухомості/будівництві

У сфері нерухомості та будівництва також використовують штучний інтелект. Одним із найпопулярніших продуктів на сьогодні є смарт-хаус, тобто «розумний будинок», за допомогою якого житло стає комфортнішим та впорядкованішим. Система ШІ стежить за безпекою, кліматом, контролює стан мереж, витрату ресурсів тощо. Погодьтеся, це суттєво допомагає і навіть полегшує життя мешканцю. Сьогодні існують вже не лише «розумні» квартири й будинки, а й міста.

Упевнений, з 2023 року використання штучного інтелекту в будівництві лише зростатиме. І йдеться не тільки про допоміжні функції, але й про основні. Завдяки здатності вчитися, вирішувати проблеми та бачити певні закономірності, ШІ зможе вносити зміни у проєктування, будівництво та загалом в експлуатацію будівель. Крім того, він дає ще безліч переваг: найкраще планування та складання графіків проєктів, зниження вартості, посилення безпеки на будівництві тощо.

Штучний інтелект прогнозує ситуацію на будівництві

Завдяки симуляційним механізмам та предиктивним можливостям штучний інтелект може виявляти аномалії в процесах будівництва, зменшуючи в такий спосіб дорогі помилки, а також – поліпшити рівень охорони праці. Для будівництва це одна з найбільших переваг. Адже знаємо, що будівельний майданчик є небезпечним місцем для роботи, де кількість нещасних випадків у п’ять разів вища, ніж в інших галузях. Можливість розрахувати чи спрогнозувати нещасні випадки на будмайданчиках допоможе врятувати життя, а також дозволить заощадити кошти.

У такий спосіб ШІ використовують у Бостоні. Будівельний гігант Suffolk разом із компанією SmartVid працюють над системою, що займається комп’ютерним прогнозуванням. Вона опрацьовує зображення будівельних майданчиків та записи про нещасні випадки чи аварії. За допомогою зібраних даних і моніторингу на новий будмайданчик накладають певні спроєктовані ситуації, що можуть призвести до аварій (наприклад, будівельник був без перчаток чи каски). Так девелопери можуть впливати на роботу своїх працівників та запобігати суттєвим перевитратам.

Крім того, вже зараз ШІ здатний суттєво допомогти в аналізі енергоспоживання, покращення енергоефективності будівель, моніторингу використання матеріалів та скорочення відходів на будмайданчику тощо.

Сповіщення