Залучення інвестицій у час війни: чи реально це?
2 серпня
518

Війна стримує інвесторів вкладати кошти в Україну. І це зрозуміло, адже кожен хоче мати гарантії безпеки своїх інвестицій. Іноземний приватний бізнес очікує вдалої можливості, щоб зайти на український ринок.

Я думаю, що інвестиції через страхування не працюватимуть взагалі. Можливий варіант – дуже вузькоспеціалізовані проєкти зі швидким темпом окупності, в таких випадках інвестор може піти на ризик і все ж зробити інвестиції.

На мою думку, поки триває війна активного інвестування з боку закордонних компаній не буде, адже ризики надто великі та, зрештою, ми й не бачимо нових проектів. Для привабливого інвестиційного клімату потрібно на 100% забезпечити фактор безпеки.

Окрім того, лише після розуміння того, яким вектором буде рухатися країна (маю на увазі НАТО чи ЄС), інвестори реально будуть націлені вкладати кошти. Так, зараз багато хто придивляється, аналізує, шукає сектори та галузі для інвестування, але без реальних кроків.

Сьогодні вкрай важливо працювати над тим, щоб зробити Україну привабливою для інвестицій. І, зрештою, вона стане цікавою не лише для бізнесу і фінансування, а й для життя.

Сповіщення