«Єдині новини» на Espreso.TV про реформу децентралізації
6 березня
688

Назарій Бербека взяв участь у прямому ефірі марафону «Єдині новини» на Espreso.TV, де розповів про реформу децентралізації, як вона вплинула на бюджети міст та чому було б помилкою призупинити процес впровадження реформи.

«Реформа децентралізації дала великий поштовх для розвитку громад та наповнення бюджетів. Звісно, коштів завжди недостатньо, але міста сьогодні виконують функції, як по місцевому самоврядуванню, так і мають змогу допомагати військовим. Великою помилкою було б зараз призупинити процес впровадження реформи», – зазначив депутат Назарій Бербека.

Депутат також говорив, що міста сьогодні мають більше можливості для фінансування:

«Міський бюджет сьогодні наповнюється так, як це було і у попередні роки. Сьогодні є можливість фінансувати видатки життєдіяльності територіальної громади, а також ті речі, які є не притаманні для бюджетів міст. Зокрема Львів виділив 500 млн на допомогу військовим. А це суттєві кошти для міста», – додав Назарій Бербека.

Також Назарій Бербека розповів про відбудову українських міст:

«Коли будемо відбудовувати українські міста, ми повинні розуміти і керуватись людиноцентричним підходом. До цього процесу варто залучати громадські організації, локальних архітекторів, урбаністів та місцевий бізнес. Всі разом напрацювати стратегію, яка б показала, якими перевагами можна заохотити людей повернутись жити у рідні міста. Адже, конкуренція сьогодні є не лише внутрішньо українська. Україна конкурує з закордонними містами, які у час війни прихистили і стали домом для багатьох українців. Тому необхідно повністю переосмислити українські міста, а не просто їх відбудувати», – Назарій Бербека.

Більше у марафоні «Єдині новини» на Espreso.TV: 


Сповіщення