Чому ж наші міста мають недостатньо коштів? Назарій Бербека називає три основні причини
3 січня
437

«Маємо відбудовувати та розвивати наші міста згідно викликів сьогодення. На жаль, зараз українські міста переважно бідні і не мають достатньо коштів для росту. Завдяки реформі децентралізації частина податків залишається у місцевих бюджетах, але цього не достатньо», - Назарій Бербека.

Міська рада не створює доходів до бюджету, його формують наступні показники:

• більше 65% - це ПДФО (податок на доходи фізичних осіб);

• єдиний податок;

• плата за землю;

• акциз;

• продаж комунального майна.

З надходжень кошти розподіляються відповідно до потреб міста. Саме від них залежить комфорт містян, розвинута інфраструктура, дороги, громадські простори. Також і те, що відбувається з освітою, медициною, соціальним захистом, екологією, парками, дозвіллям та наскільки комфортною є нова забудова.

Чому ж наші міста мають недостатньо коштів? Назарій Бербека називає три основні причини:

1. Законодавча. Уряд міг би залишати більше коштів у містах. Тобто більшу частку ПДФО, яке у Львові, до прикладу, становить 65% бюджету. Це суттєво вплинуло б на дохід міста та комфорт зокрема.

2. Довіра до влади, так звана «тіньова економіка» і не бажання платити податки. Більше частина української економіки, бізнесу знаходиться у тіні. А головним інвестором є не захід, не міжнародний валютний фонд, не світовий банк чи інші грантодавці, а саме звичайні українці та бізнес.

3. Не достатньо розвинутий бізнес. Насправді, чим більше бізнесу буде у містах, тим більше створено робочих місць. І як наслідок, більше податків до місцевих бюджетів.

Щоб залучити більше коштів до місцевих бюджетів, кожній громаді і Львову зокрема, треба розвивати бізнес-середовище. Адже створення нових компаній суттєво наповнює міський бюджет з зарплат працівників. Підтримка місцевого бізнесу і нові робочі місця, заохотять людей працювати та сплачувати податки в бюджет.

«Сприяння влади дуже допомагає розвитку, а від успіху підприємств залежать перспективи міста - кожен з нас великою мірою впливає на добробут та комфорт. Важливо займатись власною справою і відкривати нові підприємства - це дасть можливість Львову розвиватись і ставати заможнішим», - додав депутат Назарій Бербека.

Сповіщення