Депутати скерували звернення до Президента ветувати закон
22 грудня
668

На засіданні Львівської міської ради депутати обговорили законопроект 5655 – реформу містобудівної діяльності, яку нещодавно прийняв Уряд. Закон обмежить право міст впливати на забудову і може призвести до непоправних наслідків у сфері будівництва.

«Ми вирішили скерувати звернення до Президента України, щоб ветувати закон. Це важливо і необхідно! Маємо запобігти появі хаотичної забудови, а також, насамперед, захистити історичну спадщину українських міст», — розповів депутат Назарій Бербека.

Проти законопроекту 5655 категорично виступили Асоціація міст України, Національна спілка архітекторів України, Рух Чесно та багато інших фахових організацій громадянського суспільства. А також, менше ніж за добу електронна петиція на сайті Президента України із закликом накласти вето на цей закон набрала необхідні для її розгляду 25 тисяч підписів.

Окрім цього депутати:

Затвердили Програму безоплатного харчування дітей та учнів у школах та дитсадках на 2023 рік. До вже існуючих раніше категорій, додадуть ще одну – діти батьків-учасників бойових дій сучасної російсько-української війни.

Підтримали спрощення умов Програми часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для мешканців багатоквартирних будинків. Знизили поріг потужності генератора від 2,5 кВт включно, а також поверховість будинку – від двох поверхів. Також спростили пакет документів, які потрібно надати для участі у цій програмі.

До слова, сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості електрогенератора, але не більше 30 тис. грн.

Сповіщення