Опалювальний сезон, виклики для Львова
4 жовтня
706

Цьогорічний опалювальний сезон буде одним із найскладніших для Львова.

Депутат Львівської міської ради та експерт з девелопменту Назарій Бербека у ефірі Espreso.TV розповів про готовність Львова до опалювального сезону та виклики, які чекають львів'ян у майбутньому.

«Зовсім скоро має стартувати опалювальний сезон, який стане найскладнішим за всю історію незалежності. Гострим питанням буде не вартість опалення, а його наявність. Місто готове до будь-якого розвитку подій і напрацювало кілька сценаріїв», – прокоментував Назарій Бербека.

Найкращий сценарій для Львова – коли є газ і електроенергія. Станом на зараз ТЕЦ, мережі, будинки, повністю готові до опалювального сезону. Львів є умовно безпечним містом, але також мусить бути готовим до всього.

Якщо будуть перебої з постачанням, є три сценарії дій:

1. Не буде електрики - відповідно, не буде й газу. Будуть працювати пункти обігріву.

У Львові є школи, які мають пічне опалення. А також котельні, які можна за два дні переобладнати з газу на опалення дровами. Вони обігрівають: поліклініки, лікарні, навчальні та спортивні заклади тощо. Теплом від них може скористатися орієнтовно 8000 осіб.

У спортзалах 127 шкіл, садочках та укриттях згідно з правилами ДСНС також можна ставити «буржуйки», які заздалегідь виготовили комунальні підприємства.

2. Не буде газу, але буде електроенергія. Львів’янам потрібно запастись електрообігрівачами, електрочайниками, свічками, сірниками, електроплитами, сухим спиртом тощо. Також необхідно якісно утеплити вхідні двері у під’їзді, вікна та сходові клітки.

3. Не буде ні газу, ні електроенергії - найгірший сценарій. Будуть рятувати буржуйки та пункти обігріву. Також львів’яни мають про себе подбати – заздалегідь придбати термобілизну, теплий одяг та взяття.

«Загалом, якщо все буде добре, цього року оптимальна температура у будинках буде нижчою. Коливатиметься в межах 18–20°C, але не нижче 16°C. За прикладом ощадливих країн розвинутої Європи, нам пора відходити від практики надмірного опалювання будинку. Але головне завдання цього року – забезпечити безперервність тепла у домівках», – додав Назарій Бербека.

Також у програмі Назарій Бербека разом з експертом Інституту енергетичних стратегій Юрієм Корольчуком розмірковують про тарифи на опалення та субсидії, програми з енергоефективності, будівництво ТЕЦ у Львові та чим це добре для міста.

Більше на Espreso.TV: 


Сповіщення