Переселенців у Львові забезпечать новим адаптованим до зими житлом
16 вересня
723

росія залишила без житла майже 3 млн українців. Їм довелось покидати понівечені міста та починати своє життя у західних областях країни, або за її межами.

На відновлення міст піде багато часу, але вже зараз держава шукає варіанти житла для тимчасово переміщених українців. Одним із рішень стали модульні будиночки, які облаштували у відносно безпечних регіонах України - на Львівщині, Київщині, Дніпропетровщині тощо.

Модульні будиночки - це швидкий варіант допомоги з житлом тим, хто його немає. За даними Forbes влада має тимчасове рішення щодо зими лише для 40 000 українців. Це приблизно 1,5% від потреби. Зокрема, частково встановлюються модульні містечка, які розраховані на проживання до одного року. А також переселенців розселили у мережі санаторіїв – приблизно 200 закладів.

«Модульні містечка, як постійне місце проживання – не найкраще рішення. Людина завжди буде відчувати себе не комфортно. Також попереду зима і жити там буде дещо важче», – прокоментував депутат Назарій Бербека.

У Львові переселенців забезпечать новим адаптованим до зими житлом. Це буде вісім двоповерхових модульних будинки в районі Сихова, які помістять понад 1200 мешканців. Вони тепліші і на відміну від попереднього житла, душові кімнати, санвузли, їдальні у них будуть в одному приміщенні, що набагато зручніше для зими.


«На мою думку, варто шукати альтернативних варіантів помешкання для українців. Можна переобладнати вже наявні будівлі під житло для переселенців. До прикладу, гуртожитки, які вже не працюють. Звісно, потрібно буде вкласти чималі кошти, щоб зробити комфортні умови для проживання. Та, зрештою, вони будуть дещо комфортніші. До слова, у Львові протягом літа більшість гуртожитків заселили людьми, які проживали у школах та садочках», – додав Назарій Бербека.

Великим плюсом гуртожитків є те, що вони інтегровані у міський простір, на відміну від модульних будиночків, які відокремлені від міста. Мало дати мешканцям житло, важливо їх соціалізувати, дати можливість зручно добиратись до роботи, водити дітей до школи чи садочку, організувати простір для відпочинку тощо.

«Тимчасове житло сьогодні – це вихід, але я вважаю, потрібно шукати шляхи забезпечення людей постійним місцем проживання. Наприклад, на правах дешевої оренди або продажах на пільгових умовах. Тут важливо знайти підтримку партнерів для фінансування чи кредитування житла вже в наявних проектах міста. Маємо працювати якраз у цьому напрямку, бо питання житла сьогодні стоїть особливо гостро. Така ситуація нас чекає і після перемоги», – підсумував депутат Бербека.

Сповіщення